Відходить у минуле епоха «освіти на все життя». На зміну приходить нова епоха з принципом «освіта протягом життя», епоха, яка потребує від людини прагматизму, творчості, самостійності і відповідальності, здатності бачити і вирішувати проблеми автономно, а також у команді, готовності і здатності постійно вчитися новому як у буденному житті, так і в професійній діяльності. Досягти цього можливо завдяки впровадженню компетентнісного підходу в навчанні. 

Згідно плану роботи методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу 24 листопада у Буянівській гімназії-філії ОЗЗСО Торчинський ліцей відбулось друге засідання за темою «Сучасний урок у контексті компетентнісного підходу»  з використанням методу «Світового кафе». На засідання прибули педагоги ОЗЗСО Торчинський ліцей  та його інших структурних підрозділів: Білостоцької, Веселівської, Усичівської гімназій-філій.

Керівником  Горошко О.В. були проведені вправи «Листопад», «Маю свою думку». Учасники засідання визначали спільні і відмінні риси компетентнісного та традиційного уроків за допомогою діаграми Вена. Наступним у роботі було «Світове кафе», за допомогою якого розробляли етапи компетентнісного уроку.

Які на практиці методи та прийоми застосовують на своїх уроках, розповіли колеги Чопей І.Д. та Горинчук Л.С. Вони дали невеликі майстер-класи, поділились своїм досвідом у проведенні  уроків.

Вчитель англійської мови  Чопей Іванна Дмитрівна  Буянівської гімназії-філії ОЗЗСО Торчинський ліцей презентувала вправи, методи та прийоми для організації роботи на різних етапах компетентнісного уроку. Зокрема, вправи «Правило», «Нитки», де був використаний прийом « Інтрига», а також вправу

«Fist to Five» для реалізації прийому «Зворотній зв’язок» на заключному етапі уроку. Підготувала дану вправу у формі пам’ятки для колег.

Горинчук Леся Степанівна, вчитель української мови та літератури, закладу, який приймав гостей, показала використання цеглинок «Лего» на етапі орієнтації та мотивації діяльності.  Використала метод «Щоденник подвійних записів» на основі поезії Лесі Українки «Давня весна». Цікавою була гра «Розумний шифрувальник».  Плідно працювали групи «Мистецтвознавців», «Літературознавців», «Декламаторів» та «Дослідників». Складали опорні схеми, знайомились із хмаринкою слів. «Одягали» дерево очікувань щодо заданої теми.

Дякую всім учасникам за плідну співпрацю. Щиро всім бажаю успіхів, бути ініціативними, творчими, активними, адже питання, яке  обговорювалось актуальне, потрібне і на часі для кожного педагога. Надіюсь, що почерпнули нові знання, які будете використовувати у своїй роботі.

   І пам’ятайте:

Успіх ніколи не буває остаточним,

Помилка ніколи не є смертельною,

Тільки працелюбність береться до уваги.

Ми  всі гарно попрацювали

Петрук М.В. презентує роботу своєї групи у вправі  асоціацій

Під час роботи над діаграмою Вена

Робота у групах методом «Світове кафе»

Майстер-клас Чопей І.Д. Вправа на зворотній зв’язок

«Інтрига»

Майстер-клас Горинчук Л.С.

Мій настрій із цеглинками Лего

Група «Мистецтвознавці»

Переглядів: 111 | Додав: Heidfeld | Дата: 27.11.2021 | Коментарі (0)

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Буянівській гімназії було проведено виховну годину пам’яті і скорботи «Голодомор 1932-1933 р. Геноцид українського народу.» Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики.
 27 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

 

Переглядів: 115 | Додав: Heidfeld | Дата: 27.11.2021 | Коментарі (0)